Зеленодольськ. ДНЗ «Журавка»








Страничка физинструктора

 

 

Сторінка фізінструктора          

 

                                           

                                         Здоров'я – це коштовність, і  притому єдина,

                                                     ради якої  варто не лише не жаліти часу, сил,

                                                     праць і всяких благ, але і  пожертвувати ради

                                                     нього часткою  самого життя, оскільки життя

                                                     без нього  стає нестерпимим і  принизливим.

                                                                                          Мішель де Монтень.

      

     Турбота про дітей, їх щастя та здоров’я, благополуччя завжди була і буде головною турботою дорослого. В теперішній час батьків та педагогів перш за все непокоїть питання як саме укріпити здоров’я дітей. Відповіді на нього намагаються знайти медики і педагоги, психологи і економісти, художники і спортсмени.

      Мабуть, найбільш ємким вважається визначення здоров'я, дане Всесвітньою організацією охорони здоров'я: здоров'я - це стан повного фізичного, психічного і соціального благополуччя, а не просто відсутність хвороб або фізичних дефектів. Видатний педагог В.А. Сухомлінський підкреслював, що від здоров'я, життєрадісності дітей залежить їх духовне життя, світогляд, розумовий розвиток, міцність знань, віра в свої сили і всесторонній розвиток дітей.

      Тому в основу Концепції нашого дошкільного закладу покладено виховання життєвої компетентності дитини як майбутнього громадянина України. Одним зі складових життєвої компетентності є, зокрема, здоров,язберігальна, тобто прагнення дитини до того,щоб бути здоровою.

     Вагомого значення надається  формуванню всіх складових аспектів здоров’я: фізичного, психічного та духовного.

Показниками фізичного здоров’я дитини є рівень морфофізіологічного розвитку (нормальне функціонування всіх органів та систем організму, їх ріст і розвиток), що виявляється й підтверджується віковими антропо- та біометричними показниками (довжина, маса тіла, об’єм грудної клітки, робота серця, дихання, опорно-руховий апарат, постава, стан шкіри, гострота зору, нюху, слуху, смаку тощо).

Показники психічного здоров’я – рівень розвитку психічних процесів (відчуття, сприймання, увага, пам’ять, уява, мислення, мовлення, воля), емоційної сфери, збалансованих психічних станів, умінь свідомо керувати своєю поведінкою, адекватно реагувати на зовнішні й внутрішні подразники, регулювати відносини із соціальним, природним, предметним середовищем та власним „Я”.

Показники духовного здоров’я – врівноважене спілкування з однолітками та іншими дітьми, дорослими людьми, швидка адаптація до середовища, спрямованість на суспільно-корисну справу, культура користування матеріальними благами.

     Базовою метою нашого дошкільного закладу є створення оптимальних умов для ефективного вирішення проблем розвитку кожного дошкільника. Завдання зміцнення здоров'я дітей є необхідною умовою їх всестороннього розвитку і забезпечення нормальної життєдіяльності зростаючого організму.

 

Орієнтовні напрямки роботи ДНЗ зі зміцнення здоров’я дітей:

-оздоровче спрямування освітнього процесу;

-профілактична робота; загартування;

-сприятливі психологічні умови; психокорекція;

-раціональне, повноцінне харчування;

-фізіологічно доцільний режим дня;

-валеологічна освіта;

-додержання гігієнічних норм дня.

 

 Матеріально - технічне забезпечення: 

-спортивна зала;

-спортивний майданчик;

-басейн;

-естетично оформлені групові кімнати з урахуванням впливу кольоротерапії.

           

                                    

                                                          

 

Матеріали з досвіду роботи інструктора з 

фізичного виховання Бровко О. А.

                   « Таємниці джерела здоров*я»

1.ЗАГАРТУВАННЯ

Рухова активність протягом дня складає не менше 4,5 години. Цілеспрямований гарт тіла забезпечує дошкільнятам не тільки фізичну наснагу,вольову підготовку,а й високий рівень розумового розвитку,творчих здібностей.

 

2.ОЗДОРОВЧІ ХВИЛИНКИ

Ранок у ДНЗ починається з усмішки та слів привітання землі, сонцю, один одному. Посміхнутись треба всьому, що трапляється з нами — це ж щастя жити на світі! Посміхаючись, ми включаємо обернений зв'язок із підсвідомістю, що вже сама по собі починає підправляти настрій, емоційний стан.

 

3.ОЗДОРОВЧО-ПРОФІЛАКТИЧНИЙ МАСАЖ

·       Масаж за допомогою пляшечки      

   Оздоровчий точковий самомасаж.

 ·       Масаж стоп ніг

Добрий оздоровчий ефект має масаж стоп ніг, на яких розташовані десятки тисяч активних точок, кожна з яких пов'язана з певним органом чи системою.

4. ІМУННА ГІМНАСТИКА

 

5. ВПРАВИ З ЕЛЕМЕНТАМИ  ХАТХА-ЙОГИ

 

6. Гімнастика   у - шу   для дошкільників

Спрощений комплекс шаолінського напряму гімнастики у-шу малята добре засвоюють уже з творчого віку. Зменшується їх захворюваність.підвищується увага,краще сприймається програмовий матеріал. А головне — з'являється прагнення до самовдосконаленн

   

8.Асинхронна гімнастика (гармонізація півкуль)
Для гармонійного розвитку дитини дуже важливо, щоб у нього були задіяні обидві півкулі головного мозку, без різкого переваги одного над іншим.
Пропонована нижче асинхронна (несимметрическая) гімнастика, сприяє залученню обох півкуль головного мозку, зняття м'язових затисків, подолання стереотипів.
Крім того, систематичні заняття несиметричною гімнастикою дозволяє управляти собою поза звичних рухових стереотипів, що досягається завдяки навичці внутрішнього контролю, легкої адаптації до зміни ритмічної діяльності, вмінню розосередження здійснювати комплексний контроль за середовищем.

 9.Цілющі мудри

Мудра (з санскриту) — це особливе положення   рук, що відновлює порушення в енерго - інформаційному обміні шляхом впливу на енергетичні потоки в нашому організмі. Я помітила, що  мудри позитивно впливають на розвиток мислення, мовлення,а також дрібної моторики рук,тому і стала користуватися цими вправами у своїй роботі. Мудри можуть бути наступним етапом після  пальчикової гімнастики.. Крім   цього, при виконанні мудрів велике значення може мати відповідний колір (видимий чи уявний), звук (зокрема музики), запах та інші подразники, що діють позитивно на організм і психіку

10. Туризм

У походах та переходах, як правило, комплексно реалізуються екологічні, краєзнавчі, тренувальні, оздоровчі та власне туристичні завдання. Для тренування зорової пам'яті  проводяться  ігри на запам'ятовування дорожніх орієнтирів,об*єктів, наприклад "Хто побачив більше прикмет"; для орієнтування на місцевості - вправи "Розвідка", "Знайди по слідах" тощо. У кінцевому пункті під час відпочинку дітям пропоную виконати різноманітні фі­зичні вправи на спритність, рівновагу, біг, різні види ходьби тощо.

Добре себе зарекомендували такі форми і види туристичної діяльності, як переходи, прогулянки-походи, екскурсії,цільові прогулянки,походи віхідного дня разом з батьками,під час яких діти ознайомлюються з правилами поведінки у природі, на маршруті, набувають початкових навичок орієнтування на місцевості, опановують основні елементи техніки туризму, освоюють основи топографії (план, карта місцевості, вивчають умовні знаки на карті,складають план спортзали,групової кімнати, території дошкільного навчального закладу тощо, беруть участь в іграх-пошуках, де потрібне вміння читати і креслити плани та карти місцевості).

          

 

 

        Басейн – гордість «Журавки»

            

    ДНЗ « Журавка» - єдиний в районі дитячий садочок, в якому функціонує стаціонарний басейн.        

"Він не вміє ні читати, ні плавати" — так у давні часи казали про неосвічену людину, вбачаючи у плаванні не тільки оздоровчий, а й виховний зміст. І справді, завдяки різноманітним рухам у воді малюки розвиваються всебічно. У них формується правильна постава,поліпшуються функції всіх органів і систем організму тощо. Регулярні заняття плаванням вдосконалюють терморегуляцію,підвищують імунітет, розвивають такі риси характеру, як цілеспрямованість, наполегливість, рішучість, сміливість, дисциплінованість, волю.

      Займаючись з дітьми плаванням, ми помітили, що вода дуже позитивно впливає на нервову систему дітей. Після заняття вони стають спокійнішими,краще їдять,сплять. Це відбувається тому, що властивості води дозволяють встановити більш стійке співвідношення процесів збудження та гальмування в корі головного мозку дитини, а здобуте на занятті навантаження прискорює процес обміну.

      Змінюючи температурний режим в приміщенні та в басейні, ми поступово досягаємо ефекту загартування.

      Ми впевнені,  що дитина, яка систематично відвідує заняття з плавання — стає краще фізично розвинутою, менше хворіє респіраторними  захворювання­ми, поводить себе спокійніше, має гар­ну поставу.                   

      Інструктор з плавання склала наступну  систему ігор на воді:

-Ігри по ознайомленню із властивостями води;

-Ігри, вивчаючі занурення і спливання;

-Ігри,  виробляючі навички лежання на воді;

-Ігри, навчаючі диханню;

-Ігри, виробляючі і закріплюючі плавальні рухи.