Зеленодольськ. ДНЗ «Журавка»








Страничка психолога

    Невід'ємною частиною здоров'я дитини є її поведінка. Вже з перших років життя малюка ми намагаємося сприяти її особистісному розвитку, вчимо піклуватися про своє здоров'я, щоб виховати психологічно грамотних та здорових людей. Вихованням дітей займаються не лише їх батьки, а й працівники дошкільного навчального закладу, завданням чких - створити умови для формування та зміцнення здоров'я своїх вихованців.

    Психологічне здоров'я, так як і фізичне є необхідною умовою повноцінного розвитку людини в процесі життєдіяльності.

    Психологічне здоров'я дитини - це стан емоційного комфорту, впевненості у собі, як особистості, душевного спокою. Це емоційна стабільність, радість, задоволення собою, своїми досягненнями.

    Здорова дитина рідко хворіє, активно грається, спілкується з однолітками, легко йде на контакт з дорослими, адекватно сприймає як невдачі та зауваження, так і удачі, похвалу; має достатній рівень розумового розвитку, який відповідає її віку.

    Психічне здоров'я забезпечує дитині повноцінний особистісний розвиток в інтелектуальній, емоційно-вольовій, комунікативній, духовній сферах та самореалізації.

  Основними показниками психологічного здоров'я дошкільника є:

- оптимальний рівень адаптованості під час вступу до дитячого садка;

- оптимальний рівень розвитку комунікативних навичок;

- відсутність відхилень у поведінці.

    В умовах дитячого садочку, ми педагоги, впроваджуємо різноманітні оздоровчі та профілактичні технології здоров'я-збережувального характеру, а саме:

     АРТ-ТЕРАПІЯ                             ПІСОЧНА ТЕРАПІЯ                        КАЗКО ТЕРАПІЯ

       

           ТАНЦЮВАЛЬНО-РУХОВА ТЕРАПІЯ                               КОЛЬОРОТЕРАПІЯ  

                                         

                                          СМІХОТЕРАПІЯ                        ПСИХОГІМНАСТИКА    

                              

   Хочу зазначити, що "терапія" означає "лікування". Але в умовах дитсадка впровадження таких технологій передбачає більше профілактику різних захворювань, поліпшення психоемоційного стану дошкільнят.

  Причини послаблення психічного здоров'я:

- психічні травми, спричинені переляком, страхом;

- психотравмуючі ситуації, що виникають в результаті порушень міжособистісних відносин (сварки між однолітками, розлучення, алкоголізм батьків);

- хвороби і смерті близьких;

- жорстоке і несправедливе поводження з дітьми з боку дорослих.

Ці всі фактори утворюють стрес для малої дитини.

    Важливо знати, що людина повністю здорова при наявності всіх компонентів здоров'я. Зміцнити здоров'я можна шляхом виховання у дитини культури здорового способу життя. Не потрібно весь час залякувати дитину якимись хворобами, бо в результаті замість того, щоб хотіти буди здоровою, вона постійно боятиметься захворіти. Дитині просто треба пояснювати, що від її поведінки і способу життя залежить її здоров'я.