Учебный процесс
Навчальний процес
Педагогічний колектив ДНЗ «Журавка» в своїй роботі керується державними документами:
- Конституція України;
- Закон України про мови...;
- Концепція дошкільного виховання:
- Закон України «Про дошкільну освіту»;
- Закон України «Про охорону дитинства»;
- Збірник законодавчих актів;
Адміністрацією та педагогічним колективом створені належні умови для всебічного повноцінного розвитку, комфортного перебування дітей в дошкільному закладі.
У дошкільному навчальному закладі функціонує 6 груп з українською мовою навчання ,12-год. режимом дня, з них:
- груп раннього віку -1 -;
- груп дошкільного віку - 5.
Оформлення групових приміщень, кабінетів, залів є педагогічно доцільним, відповідає естетичним та педагогічним вимогам. Підбір ігор та іграшок в різних вікових групах відповідає «Типовому переліку», рекомендованому Міністерством освіти і науки України /наказ № 509 від 11.09.2002р./
Вся навчально-виховна робота побудована з урахуванням проблеми над якою працює область та район: «Креативна освіта для розвитку інноваційної особистості». Педагогічний колектив втілює у життя державну політику в галузі освіти. Управлінська діяльність адміністрації закладу спрямована на забезпечення гарантованого права громадян на отримання дітьми дошкільної освіти. У закладі є необхідні нормативно-законодавчі акти щодо функціонування і розвитку дошкільних навчальних закладів.
Навчальний процес здійснюється за державною програмою «Я у світі». Ведеться робота щодо зміцнення фізичного та психічного здоров ,я кожного вихованця,створюються сприятливі умови для навчання , виховання соціального й психологічного розвитку особистості.
Із метою розвитку ключових компетентностей для дітей освітній процес містить такі види навчальної діяльності:
- народознавство;
- валеологія;
- екологічне виховання;
- правове виховання;
- безпека життєдіяльності;
- моральне виховання.
В навчально-виховному процесі дошкільного навчального закладу використовуються такі форми організації дітей: спеціально організована навчальна діяльність (заняття), ігри, самостійна діяльність дітей (художня, рухова, мовленнєва, ігрова, трудова, дослідницька), індивідуальна робота, спостереження, екскурсії, свята та розваги, які організовуються фронтально, підгрупами чи індивідуально в залежності від віку дітей, педагогічної мети . Практичні зусилля педагогів щодо створення і використання розвивального середовища підпорядковуються інтересам дитини та лініям її розвитку в таких сферах життєдіяльності як: «природа», «культура», «люди», «я сам». Педагоги залучають дітей до загальнолюдських цінностей, до національної духовної скарбниці українського народу. Ознайомлюють дошкільників з багатством, красою та різноманітністю тваринного та рослинного світу. Враховуючи індивідуально-психологічні особливості дошкільнят, формують високі морально-етичні та громадянські якості, забезпечуючи їх повний гармонійний розвиток.