Зеленодольськ. ДНЗ «Журавка»








Консультпункт

Шановні батьки!

 Не забувайте, що саме ви є першими вчителями ваших дітей!

 

Як займатися з дітьми.

Коли батьки задовольняють цікавість дітей, вони тим самим допомагають їм отримати навички навчальної діяльності. В перші шість років діти вчаться більшому, ніж за всі подальші роки. Для батьків важливо знати, як грати з дітьми, оскільки гра і домашні завдання з дітьми дуже допомагають у навчанні. Все, чому батьки навчили своїх дітей до школи, є серйозним фундаментом для навчання у ній.

                               

Як батьки можуть допомогти дітям навчатися.

Оберіть зручний для навчання час. Займайтесь регулярно. Якщо Ви постійно зайняті, використовуйте для цього кінець робочого тижня. При навчанні дотримуйтесь наступних принципів: підтримуйте інтереси дитини, пропонуйте їй новий матеріал для мовного розвитку, всіма можливими способами заохочуйте її у прагненні самостійно виправити свої помилки , підтримуйте застосування знань на практиці.

 

Як розвивати мову дитини.

Оскільки діти копіюють дорослих, то Ваша мова має бути прикладом. Чим більше Ви спілкуєтесь з дитиною, тим багатшим і насиченішим буде її словник, тим більше вона матиме навиків у спілкуванні. Ваша мова має бути чіткою. Вивчайте з дітьми нові вірші, пісні, вчіть її розповідати ті чи інші історії. Грайте з дитиною в ті ігри, що розвивають її мову, пам’ять, увагу.

                                           

Роль батьків у розвитку фантазії і уяви у дітей.

Приблизно у віці 2-3 років у дітей починає розвиватися фантазія, уява. Діти можуть відчути себе у безпеці, уявивши, що поруч з ними знаходиться брат або сестра, або якась тваринка, що може їх врятувати. Діти почувають себе набагато сильнішими, коли виконують у грі роль дорослого або супергероя. Для розвитку творчої уяви грайте в сюжетно-рольові ігри. У грі Ви можете взяти на себе ту чи іншу роль, допомогти дитині виготовити необхідні атрибути для гри.

 

Роль батьків у розвитку дитячого мислення.

У розвитку мислення дітей відводьте особливу роль тим предметам, що дають можливість робити, створювати щось нове, експериментувати. Дорогі іграшки не завжди надають дітям простір для фантазії. Для розвитку мислення можна запропонувати їм будівельний матеріал, головоломки, магніти, природний матеріал; спостереження за тваринами, комахами, виготовлення іграшок своїми руками, поїздки за місто, екскурсії та багато іншого.

            

Роль батьків в навчанні дітей письму.

Спочатку діти малюють різноманітні каракулі, що означають, на їх думку, певні літери. І лише згодом вони впізнають букви абетки. Після п’яти років діти вже самі цікавляться буквами і пишуть слова так, як чують.

Як же навчити дитину письму? Виберіть час, щоб позайматися з дитиною написанням букв, імен. Приготуйте для цього олівці, папір. Намагайтеся не помічати помилок і частіше хваліть дитину за все, що вона пише. Робіть з дитиною власні книжки з різноманітними історіями і малюнками. Читайте їх знову і знову. Нехай ваш малюк пише листи, привітання, листівки друзям і знайомим. Робіть списки друзів дитини, улюблених іграшок і т.д.

 

             

Роль батьків у навчанні дітей читанню.

Найкращий спосіб зацікавити дитину читанням – показати їй, що малюнки – слова розповідають історію, а історію можна знати лише читаючи щодня. Читання і обговорення  демонструють, чи розуміє дитина зміст прочитаного. Діти люблять слухати знайомі історії знову і знову.

 

                                                      

Роль батьків в навчанні дитини елементарним математичним уявленням.

Дітей необхідно познайомити з формою предметів, їх кількістю, розмірами і співвідношеннями. Батьки можуть навчити дитину рахувати предмети, що їх оточують. Прослідкувати взаємозв’язок між нумерацією будинків і їх кількістю. Під час приготування їжі можна познайомити дітей з такими поняттями, як «більше», «менше», «ціле», частина, половина, мало, багато, великий, маленький, середній. Під час одягання – важкий легкий, довгий, короткий, пара.

Насправді, матеріал для навчання можна знайти скрізь, лише проявіть краплину фантазії.

І пам’ятайте, що для вашої дитини найцінніше – проведений з вами час!

 

 

 

Як бути з «чомучками»?

 

        Кому з батьків невідомі такі ситуації: мати прийшла з роботи втомлена й готує на кухні вечерю. Шестирічний Максим протягом вихідного дня домагався відповіді від батька на такі запитання: «Чому сонце тепле?», «Для чого кішці довгий хвіст?», «Чому м’яч підстрибує, а дерев’яна куля ні?»

        Відома мабуть, вам і реакція більшості батьків. Мати заклопотана приготуванням їжі й відповідає синові так: «Не питай дурниць. Не заважай мені готувати вечерю, батькові також ніколи.

        Дитячі запитання нескінченні. Дошкільника цікавить усе: і явища природи, і побутові речі, і життя людей, і його власне існування. За характером запитань ми дізнаємось про інтереси малюка, його загальний розумовий розвиток та розвиток словниково складу мови. Дитина запитує, отже розвивається, оволодіває новими знаннями.

       З раннього дитинства маленьких «чомучок» варто привчати звертатися до дорослих тоді, коли ті не зайняті серйозними справами, розмовою з іншими людьми. Виникненню допитливого ставлення до навколишнього світу сприяють також правильно сформульовані запитання дорослих. Батьки завжди мають можливість запитати в дитини: «Що у тебе в руках?», «Для чого ти взяв олівець?», «Що робить татко?», «Що намальовано на картинці?». Бесіди дорослих з малям сприяють розвитку дитячого мислення, формують уміння правильно висловлювати думку. Під час таких бесід потрібно вдаватися до різних за складністю запитань. Запропонуйте своїй дитині погратися в гру «Чомучки». Спочатку зверніться до неї із запитаннями, а потім запропонуйте їй теж про щось запитати. Можна разом написати лист Чомучці. Цим самим ви розвиваєте у дитини допитливість, інтерес до навколишнього світу.

 Поради батькам:

Уважно ставтеся до запитань вашої дитини. Ваша відповідь має бути чіткою, доступною, зрозумілою малюкові.

Спонукайте дитину до запитань і відповідей.